Datum so, 11. pro. 2021 Beginn 17:00
-:- HC Benátky nad Jizerou - A-tým
Benátky

Ilustrační foto. Foto: Jan KobzáňIlustrační foto. Foto: Jan Kobzáň

Napínavé utkání, které rozhodovalo minimum gólů, bylo v sobotu k vidění v Sokolově. U nejlepšího týmu druhé ligy, který doma ještě neprohrál, kozlové sehráli dobré utkání, ve kterém se drželi na dostřel bodu. Nakonec ale o gól bod nevystřelili.

Sokolov – Kolín

2:1

Objektivně vzato, Sokolov měl navrch. Víc střílel, více jak dvojnásobně než Kolín, měl víc ze hry, víc se držel na puku, ale kozlové sehráli dobré utkání. V nasazení, a až do 34. minuty bez inkasovaného gólu. Sokolov, tým, který střílí průměrně pět branek na zápas, dokázali kozlové držet střelecky na uzdě. Na začátku jim pomohla tyčka, ale pak už obětavý výkon.

Kolínští ale nakonec celých šedesát minut nevydrželi. Nejprve inkasovali ve druhé půlce druhé třetiny, když se domácí převalili dopředu z brejku a navzdory všem momentům, kdy kozly tlačili, dali gól ze šťastné akce. Pak ve čtyřicáté sedmé minutě. A za to si kozlové mohli tak trochu sami. Měli totiž přesilovku, jenže blbě střídali a hru v šesti, která změnila počet mužů na ledě na čtyři na čtyři, domácí potrestali. Víc místa na ledě nenechali domácí bez povšimnutí a třináct minut před koncem vystřelili pojišťovací branku.

Kolín ale zbraně neskládal, i když v zápase vystřelil jen patnáctkrát celkem. V šedesáté minutě z toho byl snižují gól. Padesát jedna sekund před koncem. Pýcha v přesilovce a hře bez gólmana, tedy hře šest na čtyři, vypálil od modré a Březina jeho střelu před brankou usměrnil do sítě. Ve zbylé necelé minutě ale kozlové utkání k remíze nedovedli.

Ze Sokolova tak odjeli bez bodu, ale určitě s pocitem dobře odvedeného výkonu.

Branky: 34. Zadražil (Kovařík, Přindiš), 48. Zadražil (stříbrný, Přindiš) – 60. Březina (Pýcha, Zumr). Rozhodčí: Nepomucký – Štěpánek, Horažďovský. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1. Diváci: 848.

Kolín: Sejpal – Březina, Pýcha, Bezděk, Hanzl, Barták, Havelka – Jankovský, Šafránek, Kozák – Zumr, Semirád, Malý – Netušil, Martínek, Němec – Jelínek, Pilný, Kadlec.