2:3AET SC Kolín - A tým

Datum so, 04. pro. 2021 Beginn 17:00
-:- HC AZ Havířov 2010 - A-tým
Havířov

Specializovaný web hokej.cz označil těsně před startem sezony kolínského gólmana Martina Sejpala mezi deset možných objevů sezony v Chance lize.

Už druhé kolo ukázalo, že to nebyla vadná nominace. Sejpal skvělým výkonem podpořil kolínskou jízdu proti Vsetínu, nováček si po vítězství 3:0 připsal první body.

"Pokud dokážeme podobné výkony opakovat, bude to s námi mít každý těžké," vzkazuje Martin Sejpal.

Jaké je vaše hodnocení z brankoviště?

Myslím si, že jsme od začátku měli navrch. Makali jsme, hráli jsme za Kolín. Šli jsme štěstíčku naproti a nakonec to vyšlo.

Za stavu 1:0 dostal Vsetín možnost trestného střílení. Pro mě první klíčový okamžik střetnutí.

Určitě. Mě to navíc hodně pomohlo, zákrokem jsem se chytil. Pak už to bylo super až do konce.

Jak těžké bylo proti Klozovi zasáhnout. Čekal jste, co by mohl s pukem provádět?

Vůbec jsem nevěděl, co dělám. Ale snažil jsem se ho vystát, šel do bekhendové kličky a mě pomohlo, že nedokázal puk zvednout. Nechal jsem tam beton a chytil to.

No a druhý stěžejní moment, 52. druhá minuta, vsetínská střela už letěla do prázdné klece a v tom se odkudsi zjevila vaše lapačka... To byl zákrok do televizní znělky.

To už bylo to štěstíčko, jak jsme všichni bojovali, jak jsme se na to připravili. Dneska jsme měli výborné rozbruslení, byla sranda a tohle už je ta pověstná třešnička na dortu.

Máte jako brankář rád tyhle zákroky, které dokáží rozparádit fanoušky na tribunách?

Já to úplně miluju. Máme naprosto fantastický diváky a tohle je skvělý, když křičej vaše jméno a vy jim za to můžete poděkovat.

Jaké jsou celkově vaše postřehy z premiérové divácké kulisy v Chance lize?

Loni chodilo o něco méně diváků, protože asi nebyli tak atraktivní soupeři. Teď je tady po dlouhé době první liga a fanoušci jsou neskuteční. To je pro nás šestý hráč, musíme před nimi smeknout.

V posledních devíti deseti minutách stupňoval soupeř nápor. Byl jste přesvědčen, že dvougólový náskok udržíte?

Já si vždycky říkám, že když držíme ještě deset minut před koncem solidní vedení, tak že už to musíme dát. To už by byla velká škoda to ztratit, navíc proti takovýmu zvučnýmu mančaftu.

Máte za sebou Kladno a Vsetín, dva spolufavority soutěže, co vám souboje s nimi pro vaše působení v první lize naznačily?

Když budeme hrát jako dneska nebo jako první třetinu na Kladně, tak s námi bude mít hodně týmů problémy. Máme skvělou taktiku, trenér nás upozorňuje na to, abychom spíš bránili a teprve potom můžeme jít do útoku.