2:3AET SC Kolín - A tým

Datum so, 04. pro. 2021 Beginn 17:00
-:- HC AZ Havířov 2010 - A-tým
Havířov

Z utkání proti Salzburgu. Foto: Jan KobzáňZ utkání proti Salzburgu. Foto: Jan KobzáňHezká podívaná. Přípravné utkání Kolína proti rakouskému Salzburgu byla hezká podívaná. Rakouský loňský semifinalista play off a účastník ligy mistrů přijel do Kolína s kombinovaným prvním týmem a kozly potrápil, a nakonec i porazil, ale kozlové byli dobří. Drželi tempo, chvílemi měli více ze hry a po většinu času hráli vyrovnaný zápas.

První třetina byla opravdu vyrovnaná. Kozlové začali zhurta a hned v první minutě měl svůj velký pokus po uvolnění obránce Piegl. Nedal. Pak se chvilinku tlačili taky hosté, ale hra se brzy srovnala. O to víc kozly mrzela inkasovaná branka v sedmnácté minutě. Hrálo se 4 na 4, ale bylo to poprvé v utkání, kdy hosté dokázali kozly zamknout v pásmu. Kolínští se neubránili, byť byl vyrovnaný počet hráčů na ledě. Z kruhu prošla do sítě tečovaná střela.

Druhá třetina přinesla dorovnání a kolínskou velkou aktivitu. Kozlové se opravdu dostali do tempa a byli lepší. Pomohly jim k tomu i přesilovky, které měli. V jedné z nich neměl daleko od vyrovnání Šafránek. Gólman Salzburgu rozehrával zpoza brány, Šafránek ale ukořistil puk, zkoušel to rychle z úhlu, dokud byla odkrytá brána. Nedal. O něco později už to ale klaplo. Šafránek našel v přesilovce Veselého mezi kruhy, který se tam uvolnil ke střele do vinglu – 1:1.

Stejně jako v předchozím zápase ale kozlové po skórování ztratili na chvíli koncentraci a rychle inkasovali. To je bohužel vždycky srazí do kolen. Salzburg šel znovu do vedení z protiútoku a navíc v poslední minutě druhé třetiny inkasoval ještě potřetí. Byli to kozlové, kdo šli do brejku, jenže přišla špatná přihrávka při přechodu středního pásma a byl z toho brejk na druhou stranu. Z něj hosté nejprve trefili tyč, ale napodruhé už se prosadili – 1:3.

A stejně podobně zaúřadovali ještě v poslední třetině. Nechali kozly tvořit hru, být aktivnější, ale pak překvapili z protiútoku, rychlé akce a jednoduše se dostali do vedení 4:1.

Kozlové ale v zápase nebyli nijak horší, a tak se zlomit nenechali. Podařilo se jim tak ještě snížit na konečných 2:4. A taky byl rychlý útok. Až z obranného pásma po vyhraném buly vyrazili kupředu Krejčík s Jakubem Sklenářem, přičemž druhý jmenovaný nakonec dopravil puk do brány.

FOTOGALERIE JANA JACKA KOBZÁNĚ Z UTKÁNÍ

Branky: 28. Veselý (Šafránek, Král), 56. J. Sklenář (Krejčík) – 17. Brennan (LoVerde, Loney), 31. Wimmer (Huber, Predan), 40. Harnisch, 54. Nissner. Vyloučení: 4:6, navíc Kachyňa (KOL) a Kanzig (SAL) 5 min za hrubost a Schreier (SAL) 5+DKU za NARZ. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:1, 1:2, 1:1. Diváci: 387.

Kolín: Sajdl - Čáp, Piegl, Šalda, Kukla, Kachyňa, Váchal, Klodner - Jankovský, Šafránek, Král - Poppel, Sklenář J., Krejčík - Sklenář D., Štohanzl, Veselý - Síla, Zumr, Petržilka - Dvořák

Salzburg: Lamoureux - Loverde, Brennan, Schreier, Stapelfeldt, Wimmer, Lehmus, Kanzig, Maier - Huber, Nissner, Baltram, Borzecki, Järvinen, Leonhardt, Loney, Harnisch, Predan, Eckl, Auer, Lindner