Frýdek

Datum so, 11. pro. 2021 Beginn 17:00
-:- HC Benátky nad Jizerou - A-tým
Benátky

Foto: Jan KobzáňFoto: Jan KobzáňKozlové odjeli z Litoměřic poraženi. I když měli ambice a v zápase drželi krok, dlouho drželi i vyrovnané skóre 3:3, nakonec podlehli 3:5. Jak zápas zhodnotil trenér Petr Martínek?

,,Zápas se mi hodnotí těžko. My jsme do Litoměřic jeli s jasným cílem urvat nějaké body. To se nám bohužel nepovedlo. Do zápasu jsme nevstoupili úplně nejlépe. Respektive úplně na začátku jsme měli ještě přesilovku, ale pak už se domácí dostali na koně a řeknu, že nás přehrávali. Dostali se do vedení 2:0. My jsme stačili ještě před přestávkou snížit na 1:2, ale nebyl to náš dobrý výkon,“ začal postupně s první třetinou.

A hned navázal tou druhou. ,,V kabině jsme si něco řekli a myslím, že od druhé třetiny bylo na ledě úplně jiné mužstvo Kolína. Zaslouženě jsme vstřelili branky a zápas jsme v této třetině zremizovali do stavu 3:3. Přežili jsme tam taky oslabení tři na pět. Věřili jsme, že se to otočí,“ přiznal.

O to větší bylo zklamání, když se v poslední dvacetiminutovce nepodařilo zápas dotáhnout minimálně do remízy. ,,V závěru jsme udělali bohužel chybu, kdy jsme darovali soupeři lehkou přesilovku a soupeř proměnil. V tom se zlomil zápas. Pak jsme zkoušeli ještě power play, ale udělali jsme chybu a dostali jsme branku. Ale to zápas nerozhodlo. Zápas rozhodlo jednak nasazení v první třetině, pak neproměněné vyložené šance a přesilovky soupeře. Ten je měl výborné a třikrát z nich skóroval. Výsledek je takový, jaký je,“ byl smutný kolínský trenér.

Hry v oslabení mohli kozlové opravu litovat. Inkasovali v ní celkem třikrát. Nebýt toho, a pak trefy domácích do prázdné, ve hře pět na pět by vyhráli zápas 3:1. Jenže na kdyby se nehraje.

,,Bohužel na nás deka v oslabení teď leží. My si na to s trenéry sedneme a já věřím, že něco vymyslíme tak, aby nám to tam takhle nepadalo. Nevím, proč to tak je. My máme jasný plán, ale nedaří se nám plnit. Takže je asi špatný a musíme ho změnit a udělat vše proto, aby to bylo lepší. Ale hlavně bych podotknul, že se musíme vyvarovat hloupých faulů. Když uděláme nutný faul, tak z toho gól není, ale když uděláme hloupý, tak to soupeř potrestá. To je zákon,“ zdůraznil Martínek.

Kozlové do utkání v Litoměřicích naskočili v pozměněné sestavě. Trenéři rozhodili tradiční první lajnu Jankovský-Šafránek-Král. Co je k tomu vedlo a byli s výsledkem spokojeni? ,,Vedlo nás k tomu to, že první lajna nebyla produktivní tak, jak bychom si v danou chvíli představovali. Chtěli jsme zkusit udělat impuls. Impuls pro samotné hráče, pro tým. Není to nic proti hráčům, je to o tom zkusit, zda si nesedne tento s tímto lépe a víc třeba i rozložit sílu na další lajnu. Zdenda Král dal gól, David Šafránek dal taky, tak uvidíme. Probereme to v našem trenérském triumvirátu a zkusíme vymyslet, co bude dál, jak budeme pokračovat,“ vysvětlil Martínek trenérský záměr.

Kolín má po třech kolech stále jen jeden bod. A v dalších utkáních nebude mít lehký úkol. Do Kolína totiž přijede ve středu vedoucí Slavie, která ještě ani bod neztratila. A v sobotu jedou kozlové do Třebíče. Druhá Třebíč má po třech kolech taky plný bodový příděl.