2:3AET SC Kolín - A tým

Datum so, 04. pro. 2021 Beginn 17:00
-:- HC AZ Havířov 2010 - A-tým
Havířov

Foto: Jan KobzáňFoto: Jan KobzáňKolín věřil, že jako dokázal porazit pražskou Slavii, může dokázat porazit i Třebíč. Určité pasáže utkání tomu i nasvědčovaly, ale to by Kolín musel hrát bez faulů. Jednoznačná věc. A taky proměňovat jasné gólovky.

,,Utkání se mi hodnotí těžko. Chtěli jsme v Třebíči urvat body poté, co se nám povedl zápas se Slavii. Věřili jsme, že jsme schopni tu urvat nějaké body, když bude hodně podobný výkon tomu domácímu proti Slavii. Bohužel jsme na to ale nenavázali,“ byl po utkání smutný trenér Petr Martínek.

,,První třetinu jsme hodně propadli. Soupeř se dostal do dvoubrankového vedení a měl jsem obavu, jak se toho zhostíme dál. Paradoxně ve druhé třetině jsme podali velice dobrý výkon. Byli jsme jasně lepší než domácí. Nevím, jestli se uspokojili, ale byli jsme velmi dobří. Dali jsme bohužel ale jen jednu branku, i když jsme si vypracovali i další šance včetně samostatných nájezdů. V závěru třetiny jsme udělali jednoduchý faul ve středním pásmu. Soupeř tak šel do třetí třetiny dá se říci s celou přesilovkou bez pár vteřin. Po ostřelování naší brány se k nim odrazil šťastně kotouč a dali na 3:1,“ hodnotil utkání Martínek a narazil na klíčové body.

Oslabení. O nich ještě za chvíli. A neproměněné šance. Hned na začátku zápasu jel sám na bránu Sklenář, trefil vyrážečku. Na konci druhé části jel sám Král, taky trefil vyrážečku. První gól by býval posunul kozly do vedení 1:0 Druhý by případně znamenal průběžný stav 2:2. Jenže ani jeden z gólů se nekonal. A jak bylo řečeno, v závěru druhé části přišel další z řady kolínských faulů, a ten domácí potrestali.

,,Nabádali jsme kluky, že je ještě spousta času, ale už bylo vidět, že hráči přestali trošku věřit a třetina neměla z naší strany parametr, který bychom chtěli a potřebovali. Soupeř to vygradoval ještě gólem na 4:1. Je to škoda, ale my se musíme vzchopit a jít do dalších zápasů s jinou hlavou. S hlavou takovou, s jakou jsme šli doma proti Slavii. To si hráči musí uvědomit. Nic jim nikdo nedá zadarmo a výkonem jako v Třebíči bychom body nesbírali,“ shrnul ještě jasná fakta Martínek.

A teď už k oslabením. Proti Vrchlabí kozlové dostali tři branky v oslabení, V Litoměřicích taky tři, doma se Slavií dvě a v Třebíči taky dvě. Ale i když v oslabení nepadne branka, je to pro tým zkrátka oslabení.

,,Co říct. Hráči si to musí probrat ve svých hlavách. Ty fauly, které byly v Třebíči, nemůžu říct půl slova proti rozhodčímu, že by nebyly. Faul na pět minut a trest ve hře nebudu komentovat. To se neslučuje s hokejem. Zpočátku jsem ten faul neviděl, ale podíval jsme se na kostku a jasný strašidelný faul. Samozřejmě dát pět minut takovému soupeři, posadit ho na koně, to je trestuhodné,“ byli Martínek i jeho kolegové rozhořčení.

Novinkou utkání bylo další gólmanské jméno na kolínské soupisce. Tentokrát se mezi tyče postavil českobudějovický Jan Strmeň, který má nejen extraligové zkušenosti, ale především toho hodně odchytal v první lize.

,,Honza Šťastný ho zná, protože ho trénoval v Chomutově. Vzali jsme ještě dalšího gólmana, když nemůže přijet nikdo z Hradce Králové. Děláme to hlavně kvůli hráčům, abychom jim zvedli psychiku. Honza odchytal dobrý zápas. Sám přiznal, že si bere na sebe ten čtvrtý gól. Jinak odchytal velmi dobrý zápas. Přeju mu, ať se mu daří dál. Uvidíme, jaká bude situace a kdy nám bude moct přijet pomoct. To se uvidí, to teď nejsem schopen říct,“ řekl na jeho adresu kolínský kouč Petr Martínek.