Frýdek

Datum so, 11. pro. 2021 Beginn 17:00
-:- HC Benátky nad Jizerou - A-tým
Benátky

Kolín veze výhru i ze druhého utkání na Moravě. Velké díky patří celému týmu, samozřejmě hráčům, kteří zařídili obrat z 2:0 na 2:3, ale především vynikajícímu Martinu Sejpalovi.

První třetina byla taková opatrná z obou stran a než se zápas naplno rozjel od druhé části, v té první jsme se nedočkali mnoha velkých šancí. V té největší se ocitli asi Kolínští. V poslední minutě prošli do pásma. Šafránek hledal někoho na přihrávku. Nenašel, tak udělal dva kroky na kruh a vystřelil. Zacinkala zadní tyčka.

Od druhé třetiny měl hokej jiné grády. Aktivněji začali domácí, kteří hned několikrát prověřili Sejpala v bráně. Na úvodní aktivitu domácích Kolín odpověděl, když z nenápadné akce Jankovský orazítkoval břevno frýdecké brány. Gól to ale nebyl, a tak domácí nebyli ve svém náporu zastaveni a pokračovali v ostřelovačské soutěži.

Úplně sám na Sejpala jel Szturc, ale kolínský gólman vytáhl už v leže zákrok hokejkou. A zanedlouho likvidoval ramenem pokus Peterka, který si po vyhraném buly svého týmu odstoupil, dostal puk a osamocen zkoušel trefit na zadní tyč.

Kozlové na druhou sérii domácích pokusů odpověděli Petržilkovým výbojem. Puk ale skončil v náručí gólmana. Pak ještě akcí dva na jednoho, kdy Jankovský přenechával puk Královi. Ten ale bránu minul.

A před polovinou utkání tak otevírali skóre domácí. Od modré se prosadil Zbořil – 1:0. Zanedlouho to dokonce zkoušel znovu, to už ale bylo v mnohem přehlednější situaci a Sejpal ukryl puk do lapačky. A musel se činit i dál. Třeba proti samostatnému nájezdu Christova. To provětral betony. Zkrátka v bráně se rozhodně nenudil. Zatímco v prvním dějství více stříleli kozlové, v tom druhém to byli domácí.

A jak se zápas rozlouskl v posledním dějství?

Kolín v úvodu třetiny neproměnil přesilovku a ve 45. minutě prohrával 0:2. Šedivý přivezl puk do útočné třetiny, natáhl na sebe dva hráče, další dva zaspali a před bránu se najednou ocitl volný Bartoš, který potrestal neaktivitu Kolína. To ale nebyla jediná zápletka. Na tu opravdovou teprve přišlo.

V přesilovce Čáp od modré poslal puk na pravý kruh na Krále. Ten hned posunul na Veselého před bránu. Pro něj už nebyl problém posunout až do sítě. Kolín tak byl osm minut před koncem znovu v zápase. A nejen to. Pět minut před koncem chyboval za bránou domácí gólman Šimboch. K puku se dostal Veselý, hned ho sunul zpoza do brány. Tady gólman ještě stihl návrat a zásah. Na dorážku Matějčka už ale nemohl reagovat – 2:2.

Úplný obrat se nakonec ale nekonal. Naopak Kolín ještě bránil oslabení a v něm cinkla z dorážky za Sejpalem tyčka. A asi právem si i kolínský gólman vybral štěstí. V utkání měl totiž množství neskutečných zákroků. Stejně jako v poslední minutě zápasu nebo pak v prodloužení. Díky jeho dvěma povedeným zákrokům prodloužení nerozhodlo. A šlo se do nájezdů.

V nich se objevil jediný exekutor. Kolínský obránce Václav Čížek. Jeho klička a zakončení do prázdné přisoudily Kolínu dva body.

Branky: 28. Zbořil (Matyáš), 45. Bartoš (Šedivý, Michálek) – 53. Veselý (Král, Čáp), 56. Matějček (Veselý, Krejčík), 65. Čížek ze SN.

Rozhodčí: Jechoutek, Vrba – Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:2 – 0:0, 0:1. Diváci: 696.

Kolín: Sejpal – Piegl, Čáp, Váchal, Kukla, Kachyňa, Čížek – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Morong, Veselý – Zumr, Štohanzl, Svoboda – Dvořák, Matějček, Petržilka.

Frýdek-Místek: Šimboch – Zbořil, Matyáš, Ciura, Teper, Krenželok, Zahradníček, Michálek – Šedivý, Bartoš, Szturc – Lyszczarczyk, Komorski, Martynek – Christov, Peterek, Klimša – Matiaško, Čmiel, Blaško.