2:3AET SC Kolín - A tým

Datum so, 04. pro. 2021 Beginn 17:00
-:- HC AZ Havířov 2010 - A-tým
Havířov

Martin Sejpal. Foto: Prokop BělinaMartin Sejpal. Foto: Prokop BělinaNa víkendový trip do Havířova a Frýdku-Místku vyjel Kolín bez gólmanských posil. V sobotu dostal v bráně příležitost devatenáctiletý Tomáš Sajdl. Chytal výborně, s úspěšností 93,5 %. V neděli po dlouhé době dostal prostor kolínský Martin Sejpal. Ten nezůstal pozadu a po vynikajícím výkonu dovedl kozly taky ke dvěma bodům. Právě s Martinem Sejpalem jsme si po nedělním zápase popovídali.

Jaké bylo jít do zápasu po několika utkáních, kdy jsi nebyl na střídačce ani jako dvojka? (Do zápasu chodili Henri Kiviaho a Jan Strmeň, záda jim většinou kryl Tomáš Sajdl pozn red.)

Je to samozřejmě těžké, ale snažím se připravovat na každý zapas, jako kdybych měl chytat.

Ty jsi na tripu chytal až druhý zápas. V sobotu v Havířově chytal Tomáš Sajdl a velmi dobře. Čekal jsi, že ve Frýdku dostaneš prostor ty?

Chytal výborně! No, bylo tam více variant, ale po zápase s Havířovem mi trenér řekl, že jdu do brány…

Obě utkání byla důležitá. Kolín potřebuje nad soupeři ze svého tabulkového okolí bodovat, když chce pomýšlet na udržení se v Chance lize. Byl o to větší tlak?

Tlak to určitě byl, ale my se na každý zápas připravujeme stejně. Chceme hrát pořad naši hru. A vyhrávat.

V zápase ses pěkně zapotil. Soupeři měli opravdu hodně velkých šancí. Která ti nadělala nejvíc starostí?

Nejtěžší byla asi druhá třetina, a pak závěr zápasu, kdy jsme šli do čtyř kvůli mé chybě. Kluci mě ale podrželi. Chytali střely, padali po hlavě. Moc jim za to děkuju.

Na t se chci taky zeptat. Když Kolín v závěru utkání vyrovnal na 2:2, musel ještě čelit oslabení. Ty jsi dostal dvě minuty. Co se stalo?

Vyjel jsem pro puk a rozhodčí viděl, že jsem ho odehrál mimo výseč, kam gólman může. Já si myslím, že jsem to stihl ještě před čarou, ale rozhodčí to viděl jinak. Jak jsem už říkal, chci ještě jednou poděkovat klukům, kteří to odbránili na jedničku.

V oslabení dal soupeř tyčku, ale i ty jsi měl další důležité zákroky. Jaké to byly momenty v závěru zápasu?

No, děkoval jsem směrem nahoru. Bylo to štěstí, ale nakonec jsme to ubránili a dotáhli jsme to do vítězného konce…

Prodloužení ještě ale o vítězi nerozhodlo…

Prodloužení je vabank. Moc šancí nebylo. Chtěli jsme vyhrát v prodloužení jako v Havířově, kde neskutečně ujel Králík, ale nepovedlo se. Bohužel.