5:1 SC Kolín - A tým

Datum so, 27. lis. 2021 Beginn 17:00
-:- LHK Jestřábi Prostějov - A-tým
Prostějov

Uff, velký kámen spadl kozlům ze srdce pět minut před koncem utkání, když Václav Jankovský vsítil vítězný gól. Tři body tedy zůstaly na straně Kolína. Bylo to ale o fous a o nervy.

Kdo z kolínských fanoušků neměl okousané všechny nehty na rukách? To bylo za pět minut dvanáct, tedy za pět minut šedesát. Kolín šel v zápase sice rychle a hladce do vedení, ale překvapivě o něj ještě v první třetině přišel, a pak se trápil. Byl v křeči. Kolín musel vyhrát, nechtěl být první, kdo by Kadani letos body daroval. Nakonec o tom pět minut před koncem rozhodla dvojice Šafránek-Jankovský. První jmenovaný po mantinelu protáhl puk až na kruh na Jankovského, ten si počkal, stáhl si ho přes beka a vystřelil na přední tyč. Byla vidět obrovská úleva, na něm i jeho spoluhráčích.

Bylo to doslova vysvobození. Kozlové totiž uvízli na stavu 1:1 a nemohli se z něj více než třicet minut dostat. A to měli šancí. V přesilovce třeba Šafránek vypálil jen do náruče, nebo Čížek pustil zakrytý puk, který ale skončil na domácím gólmanovi. Nebo se dostal Veselý za všechny beky a trefil jen betony. Nebo Šafránek prošel za beky, prohodil si puk mezi nohama kadaňského obránce a tak tak pro domácí, že se nedostal do zakončení. Zkrátka, bylo toho hodně a Kolínští se hodně modlili, aby tu druhou kýženou branku dali. A nakonec se podařilo.

Když Kolín už v šesté minutě proměnil pohodlně přesilovku (Šafránek podržel puk u mantinelu, našel na kruhu Veselého, který z první rozvlnil síť), vypadalo to, že nás čeká scénář, kteří i bookmakeři očekávali, ale Kadaň se taky prosadila v přesilovce, na konci první třetiny gólem do šaten vyrovnala, a tak z toho pak bylo pěkné drama. Ve kterém mohli jít dokonce do vedení i domácí. Gólman Sajdl ale tým podržel, a jak už bylo několikrát zmíněno, pět minut před koncem to vyšlo. Přišel tříbodový gól.

Branky: 19. Bernat (Berčík, Routa) - 6. Veselý (Šafránek, Jankovský), 55. Jankovský (Šafránek). Rozhodčí: Petružálek, Grech – Kokrment, Baxa. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1. Diváci: 108.

Kolín: Sajdl - Piegl, Čáp, Šalda, Kukla, Kachyňa, Čížek, Váchal – Krejčík, Sklenář, Veselý – Jankovský, Šafránek, Král – Dvořák, Morong, Svoboda – Zumr, Matějček, Petržilka.