2:3AET SC Kolín - A tým

Datum so, 04. pro. 2021 Beginn 17:00
-:- HC AZ Havířov 2010 - A-tým
Havířov

Kolínští hokejisté bojovali jak lvi, bojovali jako praví kozlové. A odměnou jim za to byly tři body do Chance liga tabulky. O to cennější, že je Kolín vybojoval doma, před domácím publikem a proti Porubě, která před sezonou vyhlašovala útok na příčky nejvyšší.

Co rozhodlo sobotní utkání? Kromě zmiňované bojovnosti domácích taky výborný výkon Honzy Strmeně v kolínské bráně a neschopnost Poruby vstřelit gól. Přitom to byli právě hosté, kdo na kolínském ledě skládal zkoušky na ostřelovače. Těch nábojů, co vypálili na kolínskou bránu. Jenže až na jeden byly všechny slepé.

Jedinou trefu zaznamenali hosté ve dvacáté sedmé minutě. To se vrhli do útoku dva na jednoho. První střela Bittena skončila na betonech Strmeně, ale puk se odrazil do rohu právě k hráči s číslem 8 a ten pohotově nabídl puk zpět před kasu na Hrníčka. Ten pustil puk po ledě mezi betony a nemýlil se.

V tu chvíli Poruba vyrovnávala na 1:1, ale nebylo jí nic platné. Jen tím vymazala náskok Kolína z první třetiny, a navíc kozlové zanedlouho vzali gólovou převahu zpět na svou stranu. A jak že padly kolínské góly?

O ten první se postaral první útok. Kozlové sebrali v obranném pásmu puk a vrhli se do rychlého protiútoku. Šafránek z pravého křídla místo střely poslal puk po ledě na Krále a ten ho u tyčky mohl jen usměrnit do brány. Krásná riskantní akce poslala kozly do vedení.

A druhá branka, která znamenala taky vedení, tentokrát 2:1, padla ve třicáté minutě v přesilovce. A vlastně tak trochu nadvakrát. Od modré vypálil David Šafránek, ale tak tvrdě, že puk vylétl z branky a rozhodčí rozpažil. Jenže na brankovišti byl k dorážce připraven Jan Veselý, takže situace gólem skončila.

Jak se později ukázalo, byl to gól vítězný. Protože Kolínští a gólman Strmeň nedovolili, aby druhý puk do kolínské brány došel. A to i přesto, že Poruba tlačila a tlačila, a dokonce poslední dvě minuty hrála bez gólmana šest na čtyři.

Kolín infarktový závěr zápasu zvládli na jedničku.

FOTOGALERIE JANA JACKA KOBZÁNĚ ZDE

Branky: 10. Král (Šafránek, Piegl), 30. Veselý (Šafránek, Jankovský) – 27. Hrníčko (Bitten, Husa). Rozhodčí: Horák, Čáp – Kotlík, Polák. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:0. Diváci: 677.

Kolín: Strmeň – Piegl, Čáp, Váchal, Kukla, Kachyňa, Čížek – Jankovský, Šafránek, Král – Krejčík, Matějček, Veselý – Svoboda, Zumr, Petržilka – Dvořák, Morong, Poppel.

Poruba: Muštukovs – Husa, Žovinec, Voráček, Szathmáry, Barinka, Houdek – Korkiakoski, Toman, Guman – Hrníčko, Bitten, Stloukal – Gřeš, Vachovec, Jenyš – Brodek, Hotěk, Kanko.